Odborně-vzdělávací a zpravodajský portál z oblasti strojírenství a navazujících oborů
Články >> Inovační workshop v Plzni
Chcete dostávat MM Průmyslové spektrum ZDARMA až do Vaší schránky? Více informací zde.

Inovační workshop v Plzni

V polovině listopadu v plzeňském kongresovém centru Primavera uspořádaly společnosti Autodesk a CAD Studio poslední z řady podzimních inovační workshopů určených pro management výrobních firem. Jednalo se o úspěšnou inovační roadshow, která odstartovala v polovině října na zámku Gbelany nedaleko Žiliny, a pokračovala v Brně, Ostravě a nakonec i v Plzni.

V polovině listopadu v plzeňském kongresovém centru Primavera uspořádaly společnosti Autodesk a CAD Studio poslední z řady podzimních inovačních workshopů určených pro management výrobních firem. Jednalo se o úspěšnou inovační roadshow, která odstartovala v polovině října na zámku Gbelany nedaleko Žiliny, a pokračovala v Brně, Ostravě, a nakonec i v Plzni.
 
Martin Peňáz, Business Development Manager společnosti Autodesk, říká: „V podstatě každá výrobní firma má stejné základní cíle. Chce dělat lepší výrobky, chce navyšovat tržby a chce generovat vyšší zisk. Digitální technologie v tomto určitě mohou pomoct, ale většina firem neví, jak tyto technologie ke splnění svých základních cílů začít jednoduše používat. Pro ně je pak inovační workshop ideální příležitost pro načerpání nové inspirace.“
 
Interaktivního workshopu se zúčastňují firmy z různých odvětví, jejichž zástupci společně hovoří o tématech, která jsou zásadní z hlediska digitální budoucnosti těchto firem. Během celého dne se diskutuje o tématech, jako je masová customizace, efektivní spolupráce, flexibilní výroba, vyšší zákaznická zkušenost, implementace chytrých služeb atp.


Roadshow podzimních inovačních workshopů společností Autodesk a CAD Studio byla zakončena v Plzni.
 
Paní Lucie Králová ze společnosti CAD Studio dodává: „Zákazníků se ptáme, jaké příležitosti vnímají v oblasti digitálních strategií, a zjišťujeme, jaká zlepšení mohou přinést pro jejich podnikání. Na konkrétních případech pak ukazujeme, jak jim digitální technologie umožňují lépe reagovat na jejich požadavky.“
 
Účastníkům inovačních workshopů nabízíme jako další krok realizaci inovačního dne přímo u nich ve firmě za účasti vyššího managementu. Společně se definují očekávání a cíle, které umožní konkrétní firmě naplnění digitální strategie a zhodnotí se přínosy možných řešení a jejich návratnost. Výstupem inovačního dne je pak digitální strategie na míru potřebám a požadavkům konkrétní firmy.
 
Jak je vaše firma připravena na budoucnost? Už máte zpracovanou svou digitalizační strategii? Pokud chcete posunout svou firmu na vyšší stupeň nebo prostě jen nevíte, jak začít, staňte se součástí iniciativy Budoucnost české výroby. Více na www.budoucnostceskevyroby.cz.
 

Autodesk

Ing. Martin Penaz

Martin.Penaz@autodesk.com

Další články

Průmysl 4.0
3D technologie
Inovace
Štíhlá výroba a logistika
Průmyslový design
Management a řízení

Komentáře

Nebyly nalezeny žádné příspěvky

Sledujte nás na sociálních sítích: