Témata

Inspirace a výzvy v rozvoji zaměstnanců 8. díl: Energie společnosti = Energie každého jednotlivého zaměstnance

Vysoký výkon společnosti je úměrný tomu, kolik mají její zaměstnanci energie. Chodí alespoň někteří do práce s nadšením? Pouští se do nových věcí? Nebo si odevzdaně odsedí svých 8,5 hodiny? Dobrý energy management zaručí zaměstnance, kteří se soustředí, odolávají stresu a pracují s větší vášní po delší dobu. Jak pomoci jednotlivcům i týmům pracovat s energií jsme se zeptali zakladatelek společnosti Wellbeing - Umění žít Stanky Hederové a Jarmily Brixové.

Tento článek je součástí seriálu:
Inspirace a výzvy v rozvoji zaměstnanců
Díly
Magdaléna Prunerová

Individuální a týmová koučka/konzultantka, trenérka, mediátorka, mentorka a jednateka MgC Group. „Efektivní rozvoj zaměstnanců je závislý na součinnosti zadavatele a dodavatele. Analýza potřeb a jejich jasná definice je prvním krokem k úspěšné změně myšlení.“

Abychom nestrádali v žádné důležité oblasti života, potřebujeme si nastavit rituály pro obnovu energie. V oblasti zdraví to může být pravidelná doba spánku. (Zdroj: Wellbeing – Umění žít)

V čem je váš přístup k energy managementu výjimečný?

Vycházíme z konceptu wellbeingu (celostní pohled na to, jak spokojeně žít a přinést více smysluplnosti a harmonie do důležitých oblastí našeho života). Loni v květnu jsme s agenturou MEDIÁN realizovali první průzkum wellbeingu v Čechách a zjistili jsme, že 50 % lidí má příliš mnoho stresu a 48 % pociťuje nedostatek energie každý den.

Prostřednictvím diagnostického nástroje „Můj osobní wellbeing“ měříme úroveň pěti pilířů wellbeingu a pomocí Energy Management Indexu zjistíme, zda netrpíte chronickou únavou a nehrozí vám syndrom vyhoření. Na základě výsledků následně pomáháme jednotlivcům a týmům uvědomit si, kde jsou jejich kritická místa, kudy jim energie uniká a jakým způsobem ji mohou dočerpat.

Co nám tedy pomáhá dočerpávat energii?

V oblasti zdraví získáváme energii z kvalitního a dostatečného spánku, vyvážené stravy, pravidelného pohybu a práce s našimi emocemi. Výborným dobíječem energie jsou inspirativní vztahy v našem nejbližším okolí. Klíčové je také nalezení smyslu v tom, co děláme, a využívání vlastních silných stránek. V oblasti financí je důležitý optimistický náhled na život, víra v budoucnost a celková spokojenost s tím, co máme. Přínosem rozhodně je i aktivní zapojení se do komunity tím, že pomáháme jiným.

Máte nějaké konkrétní rady?

V prvé řadě je třeba si uvědomit, že jako lidé pulzujeme v přirozených rytmech a měli bychom umět rozpoznat, kdy potřebujeme přestávku. Naše tělo nám to dává najevo různými signály (špatná soustředěnost, zívání, klížení očí, chyby v triviálních úkolech). Většinou stačí 20–30 minut odpočinku, abychom se dobili a vrhli se znovu do dalších úkolů. Když si dopřejeme po každých 90–100 minutách práce přestávku, naše soustředěnost se zvýší až o 28 % a kreativita vzroste o 40 %.

Ovšem není odpočinek jako odpočinek! Pokud jej trávíme čtením e-mailů nebo sjížděním sociálních sítí, neodpočíváme, jen prokrastinujeme. Lépe zafunguje krátké protažení, procházka v parku či inspirativní popovídání s kolegou. Tento druh přestávek nás navíc chrání před únavou na konci dne.

Jak dlouhodobě nastavit dobrý energy management?

Abychom nestrádali v žádné důležité oblasti života, potřebujeme si nastavit rituály pro obnovu energie. V oblasti zdraví to může být pravidelná doba spánku a s tím související odložení digitální techniky dvě hodiny před usnutím. Dále třeba pravidelné ranní protažení, běh v čase obědové přestávky či krátké fitness po návratu domů. Ve vztazích může být dobíjejícím rituálem telefonát s kamarádkou, společná procházka s dětmi po návratu z práce nebo ranní káva s partnerem. V oblasti smysluplnosti je klíčové naladění se na své hodnoty. Pokud je pro nás např. ohleduplnost důležitou hodnotou, ale na schůzky přicházíme neustále pozdě, tak novým rituálem bude ukončování schůzek, které vedeme, o 5 minut dříve než obvykle, abychom mohli ty následující schůzky začít včas.

Jak konkrétně pracujete se svými klienty?

Ideální je kombinace úvodního semináře a navazující pravidelné konzultace. Individuální Energy Management Index zaměstnanců odhalí, kde jsou jejich mezery a z výsledků následně vytvoříme individuální akční plán na 6 měsíců. Někomu se to může zdát jako dlouhá doba, ale jde především o podporu při postupném zařazování rituálů do každodenního programu.

Kromě práce na lepším řízení energie na úrovni jednotlivce připravujeme i semináře pro zvýšení energie celého týmu. Velká část manažerů má představu, že zvyšovat energii svého týmu znamená lidi bavit v roli tzv. „roztleskavačů“. Větší nadšení a energii však přinesou do týmu tím, že vytvoří pracovní prostředí, kde si každý může udržovat a dobíjet své zásoby energie v průběhu dne. Další možností je vytvoření společné týmové výzvy, které se účastní všichni, vzájemně se motivují a podporují k dosažení co nejlepšího výsledku. Velmi silným „energizérem“ může být i aktivita vzájemného oceňování. Do týmu vnáší pozitivní atmosféru založenou na důvěře.

Něco navíc…
Na téma „Energy management“ naleznete další informace zde

Magdaléna Prunerová

MgC Group

Související články
MM Podcast: Každé vítězství má svůj příběh

Olga Girstlová byla v 90. letech nepřehlédnutelnou součástí vznikajícího podnikatelského prostředí tehdejšího Československa. Společně se svým otcem a manželem založili v květnu 1990 společnost GiTy. Vsadili na komoditu s obrovským potenciálem technologického růstu. Po 15 letech manželé Girstlovi však dospěli k rozhodnutí společnost prodat a dále se věnovat jiným komoditám, jako například ekologickému stavitelství. 

CIMT 2021 plně prezenční

Zatímco je celý svět paralyzovaný restrikcemi proti šíření koronaviru covid-19, v Pekingu byl dnes zahájený veletrh obráběcích a tvářecích strojů China International Machine Tool Show CIMT 2021 v plné prezenční formě a téměř shodného rozsahu, jako ročníky předešlé. Ve stejný den a po celý týden, jako Hannover Messe Digital Edition – průmyslový veletrh v plně digitální platformě.

Hannover Messe 2021

Inovace, vytváření sítí a sdílení zkušeností ve věku průmyslové transformace – to jsou klíčová motta, která představují letošní ročník digitálního Hannover Messe, na kterém více než 1 800 vystavovatelů představí svá řešení pro výrobu a energetické systémy budoucnosti. Od umělé inteligence po robotiku, od ochrany klimatu po vodík. Nejdůležitější světový průmyslový veletrh plní svoji roli jako inovační a síťová platforma a vytváří uprostřed koronové pandemie globální platformu pro výměnu zkušeností v době průmyslové transformace.

Související články
MM Podcast: Glosa - God Save the Queen

V naivní představě ekonomického perpetuum mobile zaměstnáváme v poměru k reálné ekonomice nejvyšší počet lidí ve státní a veřejné správě v rámci nejrozvinutějších zemí OECD. Rakovinotvorný rozbujelý a nevýkonný úřednický aparát, vědomě bojkotující vznik e-státu, dokonale paralyzuje správu věcí veřejných. A jeho solidarita s aktuálně zdecimovaným privátním sektorem? Home office na 100 % mzdy, její valorizace, statisícové odměny na MF za ušetřené miliardy (…). 

Související články
V hlavní roli strojař

Fakulta strojní VŠB-TUO se pro letošní rok v rámci náborové kampaně vrací k úspěšné sérii V hlavní roli strojař. Kampaň komunikuje myšlenku, že strojaři jsou hvězdy hrající hlavní roli v moderním světě. Jejím cílem je zlepšit vnímání oboru strojírenství, posílit brand fakulty, a samozřejmě také nalákat uchazeče ke studiu strojařiny.

Chytrá kombinace systémů

Vývoj obráběcích technologií v minulém století nabral na obrátkách. Dnes jsme tuto technologii dotáhli téměř k dokonalosti – jsme schopni vyrobit předměty libovolných tvarů v přesnostech na tisíciny milimetru. Dalo by se říct, že pro zlepšení zde už příliš prostoru nezbývá, přesto nás přední výrobci obráběcích strojů a nástrojů pravidelně přesvědčují o opaku. Progresivní a inovativní přístup společnosti Ceratizit je toho jen dalším důkazem. Nedávno na trh uvedla přesnou vyvrtávací hlavu Komflex z produktové řady Komet, která umožňuje automatickou korekci průměru v případě vyvrtávání přesných otvorů. Jak to nástroj dokáže, upřesňuje v následujícím rozhovoru technický ředitel společnosti Ceratizit Česká republika Ing. Jan Gryč.

MSV ve znamení materiálů i technologií

Všichni, kdo máme něco společného se strojírenstvím, pevně věříme, že se v letošním roce opět otevřou brány brněnského výstaviště pro Mekku strojařů z celého světa – Mezinárodní strojírenský veletrh. Na MSV se letos, mimo lidi z dalších oborů, setkají i výrobci plastů a též špičkových zařízení pro plastikářskou výrobu. Na naše otázky odpovídají Pavel Tuláček, jednatel společnosti Gorilla Machines, a David Svoboda, jednatel Sumitomo (SHI) Demag Plastics Machinery Česko.

Aditivně s nadzvukovou rychlostí

Společnost Hermle je známá především pro svá přesná pětiosá obráběcí centra a nadstandardní servis. Už málokdo ví, že vyvinula také stroj pro aditivní výrobu kovových dílů. Přestože je i tato technologie založena na postupném vrstvení kovového prášku na součást, nedochází zde ke spékání prášku laserovým paprskem, ale kovový prášek je tryskou doslova nastřelován na díl nadzvukovou rychlostí. Na detaily jsme se zeptali technického zástupce společnosti Hermle Pavla Němečka.

Názorové fórum odborníků

Respondenty jsme požádali o jejich názor na podobu budoucích technologií. Současná situace přinesla mnoho omezení, mezi jinými postihla také dodavatelské řetězce, znemožnila včasné dodávky do výrobních podniků a přinesla vyšší nároky na bezpečnost zaměstnanců. Jaké nové technologie podle vás mají v současné situaci největší potenciál se prosadit?

Svařování mědi pomocí vláknového laseru

Rychlý rozvoj v oblasti elektromobility vede ke zvýšení poptávky po svařování mědi. To, co ji činí pro danou aplikaci ideální (tj. vysoká elektrická a tepelná vodivost), ji zároveň činí obtížně svařitelnou konvenčními vláknovými lasery. Díky vyšší efektivitě, zhruba dvojnásobné, někteří výrobci zkoušejí používat zelené pevnolátkové lasery. Výsledkem je stabilnější a méně citlivý proces, než jaký byl možný u standardních vláknových laserů.

Procesně stabilní zpracování recyklátů

Do roku 2025 si Evropská unie klade za cíl ročně více než zdvojnásobit používání recyklátů při výrobě plastových výrobků [1, 2]. K dosažení tohoto cíle jsou kromě závazku firem působících na trhu a vyšší kapacity při zpracování plastového odpadu zapotřebí především nové technologie zpracování. Recykláty je nutné používat v daleko větší míře a v ještě vyšších poměrech. S novými procesy vstřikování na jedné straně a inteligentní podporou na straně druhé sleduje výrobce vstřikovacích strojů Engel různé a často velmi slibné přístupy. Výroba boxů a kontejnerů ukazuje na velký potenciál.

Uplatnění kovového 3D tisku

Společnost Misan z Lysé nad Labem se aditivními technologiemi kovových dílů zabývá a tato zařízení v České republice distribuuje už osm let. Dalo by se říct, že je jedním z průkopníků s těmito technologiemi na českém trhu. Z toho pochopitelně vyplývají také její bohaté zkušenosti s touto relativně mladou výrobní disciplínou. Na otázky, kde tyto technologie nacházejí uplatnění a v jakých oblastech mohou vyniknout, jsme se ptali aplikačního inženýra pro kovové aditivní technologie Jana Hudce.

Aditivní výroba velkých dílů

Porto patří k největší průmyslové oblasti Portugalska. Od roku 1956 zde sídlí přední světový výrobce strojů technologie tváření – společnost Adira.

Fórum výrobních průmyslníků

Jaké zásadní problémy vám současná doba přináší do chodu firmy, jak se je snažíte řešit a s jakým výsledkem?

Předplatné MM

Dostáváte vydání MM Průmyslového spektra občasně zdarma na základě vaší registrace? Nejste ještě členy naší velké strojařské rodiny? Změňte to a staňte se naším stálým čtenářem. 

Proč jsme nejlepší?

  • Autoři článků jsou špičkoví praktici a akademici 
  • Vysoký podíl redakčního obsahu
  • Úzká provázanost printového a on-line obsahu ve špičkové platformě

a mnoho dalších benefitů.

... již 25 let zkušeností s odbornou novinařinou

      Předplatit