Témata

Manažer je jen člověk, Část 7. Bez motivace není akce

Motivace je z dlouhodobého hlediska jedním z nejvíce diskutovaných témat. O motivaci mluvíme v kontextu svého vlastního fungování, v kontextu fungování s druhými lidmi, mluvíme o ní v práci, v rodině, u dětí i u dospělých. Proč tomu tak je?

Tento článek je součástí seriálu:
Manažer je jen člověk
Díly
Michaela Píšková

Po studiu psychologie a psychoterapeutických studií na Fakultě sociálních studií Masarykovy univerzity si Michaela vybrala cestu aplikované pracovní psychologie. Se svým týmem se věnuje poznání člověka za účelem posouzení jeho vhodnosti pro pracovní roli i za účelem jeho rozvoje. Trénuje lidi zejména v tématech komunikace, zvládání emocí a sebepoznání. Životním posláním Michaely je pomáhat druhým, realizovat jejich potenciál a podpořit je v tom, aby na sobě pracovali a rozvíjeli se jak po profesní stránce, tak po té lidské. 

Už samotný původ tohoto slova nám poskytne odpověď. Slovo motivace vychází z latinského movere tedy hýbati, pohybovati. Proto tedy, pokud chceme něco rozhýbat, chceme zkrátka zařídit, aby se něco dělo, je motivace nezbytná.

S motivací to však není tak jednoduché, jak by se mohlo na první pohled zdát. Často můžete slyšet věty jako „Potřeboval by namotivovat“ nebo „Motivujte svůj tým“ a podobné. Už ze samotné definice motivace to ale není možné, protože motivace je něco, co nám musí být vlastní. Co je naše, interní. Pokud se nad motivací zamyslíte, jistě si vzpomenete, že na každého platí něco jiného. A o tom to přesně je. Každý slyší na to, co s ním vnitřně rezonuje. Proto ve své podstatě nemůžeme motivovat druhého člověka. Můžeme ale rozeznít tu správnou strunu jeho vnitřní motivace. A pokud se nám to povede, dokážeme uvést věci do pohybu. Otázkou tedy je, která je ta správná struna vnitřní motivace a jak ji najít. Jak tedy na to?

Umět naslouchat

U vás samotných stejně jako u druhých bude překvapivě platit stejný postup zjištění vnitřní motivace. A tím základním kamenem je rozhovor. Ať už váš vnitřní rozhovor se sebou samými, anebo rozhovor s druhými lidmi. Zásadní však je kvalita tohoto rozhovoru. Pokud se ale jedná o motivaci, je důležité ještě více než kdy jindy nepřinášet do rozhovoru žádné domněnky či předpoklady a obecné pravdy. Důležité je zůstat otevření a umět naslouchat. Obrňte se trpělivostí a připravte se na to být zvídaví jako malé děti. Tím nejdůležitějším je odstranit bariéry, které máte vy sami nebo druhá osoba v hlavě, a potom poskytnout prostor pro představivost a nechat ji vykreslit optimální stav. A to co nejdetailněji. V takovém rozhovoru potom vy sami nebo druhá osoba opravdu zjistíte, jaká jsou vaše či jeho nebo její vnitřní přání, a co by tedy mělo být tím motorem, který vás nebo druhé nastartuje. Až tedy odstraníte bariéru a vytvoříte detailní představu toho, jak má vše vypadat, ptejte se. Ptejte se na každý detail, na každou maličkost. Nepředjímejte. Pokud vám někdo řekne, že chce žít v horách, zkoumejte, jaké hory to budou, kde bude žít, co uvidí z okna. Zkoumejte každý detail. Rychle zjistíte, že to nejsou ty samé hory, jaké jste si představili vy sami. A současně tak pomůžete druhému jeho představu vykreslit. Naše představy se totiž stávají realitou teprve tehdy, pokud jim věnujeme dostatek pozornosti a vykreslíme je do detailu. Stejně jako při stavění domu. Bez detailních plánů sice budete vědět, jak by dům měl vypadat, ale nebudete schopni ho vybudovat. Proto potřebujete detailní plány. Protože chcete svou vizi zhmotnit a převést v život.

Je třeba najít ty, kteří v týmu dokáží vždy zdvihnout vlnu pozitivní energie.

Vnitřní motor

Z výše uvedeného vyplývá, že pokud budeme mluvit o týmové motivaci, dostáváme se ještě na méně pevnou půdu. Jak dokážete zjistit vnitřní motory jednotlivých lidí, pokud jsou ve skupině? Velmi obtížně. Musíte tedy znát vnitřní motivaci každého jednotlivce a teprve s tou později začít pracovat ve skupině. Přidat k ní projevy daného člověka ve skupině, jeho tendenci nechat se ovlivnit druhými, nebo naopak ovlivňovat druhé. Jeho schopnost odnést si do soukromého života energii a náboj, který ve skupině vznikl. Využít podpůrné prvky, které vám tým poskytne. Najít ty, kteří v týmu dokáží vždy zdvihnout vlnu pozitivní energie. Klíčem ale vždy bude začít od znalosti jednotlivců. Až ji budete mít, bude pro vás práce s týmem hračkou. A ke znalosti jednotlivců je nejsnazší cestou začít znalostí sebe. Pojďme tedy začít…

Můžeme začít

…pohodlně se posaďte. Zavřete oči. Představte si nyní, že jste se ráno vzbudili do nového dne. Do takového dne, ve kterém nemáte žádné starosti. Nemusíte řešit pracovní problémy, nemusíte řešit hypotéku, domácnost. Netrápí vás děti ani partner či partnerka. Žijete přesně na místě, které se vám líbí, a užíváte si každý den. A dnes je přesně jeden z takových dní. Je ráno a vy se do něj probouzíte. Jaký ten den bude? Co děláte? Jak trávíte svůj čas? A jaký máte sami ze sebe pocit? Věnujte této představě čas. Dostatek času. Nepospíchejte. Až bude představa opravdu perfektní, soustřeďte se na pocit, který máte v sobě. V každém kousku svého těla. Pocit, který vnímáte všemi svými smysly. Nadechněte se, vnímejte vůni. Před svým vnitřním zrakem vykreslete detailní obraz. Doplňte ho zvuky, které ho dokreslí. Dotkněte se prsty a vychutnejte ten kontakt. Polkněte a vychutnejte si tu chuť. Do nejmenšího detailu. A nyní otevřete oči. Jak byste popsali svoji představu? Které jsou nejdůležitější prvky? Co vše vaše představa zahrnuje? Popište si ji. Co nejdetailněji. Co první chcete udělat proto, aby se vaše představa stala každodenní realitou? Jaká je ta první věc, kterou můžete dnes udělat, abyste se o krok či dva přiblížili? Už víte? Skvěle. Pusťte se tedy do práce.

Institute of Applied Psychology

Mgr. et Mgr. Michaela Píšková (Slavíková), MBA

mp@psychometry.cz

Související články
MM Podcast: Každé vítězství má svůj příběh

Olga Girstlová byla v 90. letech nepřehlédnutelnou součástí vznikajícího podnikatelského prostředí tehdejšího Československa. Společně se svým otcem a manželem založili v květnu 1990 společnost GiTy. Vsadili na komoditu s obrovským potenciálem technologického růstu. Po 15 letech manželé Girstlovi však dospěli k rozhodnutí společnost prodat a dále se věnovat jiným komoditám, jako například ekologickému stavitelství. 

CIMT 2021 plně prezenční

Zatímco je celý svět paralyzovaný restrikcemi proti šíření koronaviru covid-19, v Pekingu byl dnes zahájený veletrh obráběcích a tvářecích strojů China International Machine Tool Show CIMT 2021 v plné prezenční formě a téměř shodného rozsahu, jako ročníky předešlé. Ve stejný den a po celý týden, jako Hannover Messe Digital Edition – průmyslový veletrh v plně digitální platformě.

Hannover Messe 2021

Inovace, vytváření sítí a sdílení zkušeností ve věku průmyslové transformace – to jsou klíčová motta, která představují letošní ročník digitálního Hannover Messe, na kterém více než 1 800 vystavovatelů představí svá řešení pro výrobu a energetické systémy budoucnosti. Od umělé inteligence po robotiku, od ochrany klimatu po vodík. Nejdůležitější světový průmyslový veletrh plní svoji roli jako inovační a síťová platforma a vytváří uprostřed koronové pandemie globální platformu pro výměnu zkušeností v době průmyslové transformace.

Související články
MM Podcast: Glosa - God Save the Queen

V naivní představě ekonomického perpetuum mobile zaměstnáváme v poměru k reálné ekonomice nejvyšší počet lidí ve státní a veřejné správě v rámci nejrozvinutějších zemí OECD. Rakovinotvorný rozbujelý a nevýkonný úřednický aparát, vědomě bojkotující vznik e-státu, dokonale paralyzuje správu věcí veřejných. A jeho solidarita s aktuálně zdecimovaným privátním sektorem? Home office na 100 % mzdy, její valorizace, statisícové odměny na MF za ušetřené miliardy (…). 

Související články
V hlavní roli strojař

Fakulta strojní VŠB-TUO se pro letošní rok v rámci náborové kampaně vrací k úspěšné sérii V hlavní roli strojař. Kampaň komunikuje myšlenku, že strojaři jsou hvězdy hrající hlavní roli v moderním světě. Jejím cílem je zlepšit vnímání oboru strojírenství, posílit brand fakulty, a samozřejmě také nalákat uchazeče ke studiu strojařiny.

Chytrá kombinace systémů

Vývoj obráběcích technologií v minulém století nabral na obrátkách. Dnes jsme tuto technologii dotáhli téměř k dokonalosti – jsme schopni vyrobit předměty libovolných tvarů v přesnostech na tisíciny milimetru. Dalo by se říct, že pro zlepšení zde už příliš prostoru nezbývá, přesto nás přední výrobci obráběcích strojů a nástrojů pravidelně přesvědčují o opaku. Progresivní a inovativní přístup společnosti Ceratizit je toho jen dalším důkazem. Nedávno na trh uvedla přesnou vyvrtávací hlavu Komflex z produktové řady Komet, která umožňuje automatickou korekci průměru v případě vyvrtávání přesných otvorů. Jak to nástroj dokáže, upřesňuje v následujícím rozhovoru technický ředitel společnosti Ceratizit Česká republika Ing. Jan Gryč.

MSV ve znamení materiálů i technologií

Všichni, kdo máme něco společného se strojírenstvím, pevně věříme, že se v letošním roce opět otevřou brány brněnského výstaviště pro Mekku strojařů z celého světa – Mezinárodní strojírenský veletrh. Na MSV se letos, mimo lidi z dalších oborů, setkají i výrobci plastů a též špičkových zařízení pro plastikářskou výrobu. Na naše otázky odpovídají Pavel Tuláček, jednatel společnosti Gorilla Machines, a David Svoboda, jednatel Sumitomo (SHI) Demag Plastics Machinery Česko.

Aditivně s nadzvukovou rychlostí

Společnost Hermle je známá především pro svá přesná pětiosá obráběcí centra a nadstandardní servis. Už málokdo ví, že vyvinula také stroj pro aditivní výrobu kovových dílů. Přestože je i tato technologie založena na postupném vrstvení kovového prášku na součást, nedochází zde ke spékání prášku laserovým paprskem, ale kovový prášek je tryskou doslova nastřelován na díl nadzvukovou rychlostí. Na detaily jsme se zeptali technického zástupce společnosti Hermle Pavla Němečka.

Názorové fórum odborníků

Respondenty jsme požádali o jejich názor na podobu budoucích technologií. Současná situace přinesla mnoho omezení, mezi jinými postihla také dodavatelské řetězce, znemožnila včasné dodávky do výrobních podniků a přinesla vyšší nároky na bezpečnost zaměstnanců. Jaké nové technologie podle vás mají v současné situaci největší potenciál se prosadit?

Svařování mědi pomocí vláknového laseru

Rychlý rozvoj v oblasti elektromobility vede ke zvýšení poptávky po svařování mědi. To, co ji činí pro danou aplikaci ideální (tj. vysoká elektrická a tepelná vodivost), ji zároveň činí obtížně svařitelnou konvenčními vláknovými lasery. Díky vyšší efektivitě, zhruba dvojnásobné, někteří výrobci zkoušejí používat zelené pevnolátkové lasery. Výsledkem je stabilnější a méně citlivý proces, než jaký byl možný u standardních vláknových laserů.

Procesně stabilní zpracování recyklátů

Do roku 2025 si Evropská unie klade za cíl ročně více než zdvojnásobit používání recyklátů při výrobě plastových výrobků [1, 2]. K dosažení tohoto cíle jsou kromě závazku firem působících na trhu a vyšší kapacity při zpracování plastového odpadu zapotřebí především nové technologie zpracování. Recykláty je nutné používat v daleko větší míře a v ještě vyšších poměrech. S novými procesy vstřikování na jedné straně a inteligentní podporou na straně druhé sleduje výrobce vstřikovacích strojů Engel různé a často velmi slibné přístupy. Výroba boxů a kontejnerů ukazuje na velký potenciál.

Uplatnění kovového 3D tisku

Společnost Misan z Lysé nad Labem se aditivními technologiemi kovových dílů zabývá a tato zařízení v České republice distribuuje už osm let. Dalo by se říct, že je jedním z průkopníků s těmito technologiemi na českém trhu. Z toho pochopitelně vyplývají také její bohaté zkušenosti s touto relativně mladou výrobní disciplínou. Na otázky, kde tyto technologie nacházejí uplatnění a v jakých oblastech mohou vyniknout, jsme se ptali aplikačního inženýra pro kovové aditivní technologie Jana Hudce.

Aditivní výroba velkých dílů

Porto patří k největší průmyslové oblasti Portugalska. Od roku 1956 zde sídlí přední světový výrobce strojů technologie tváření – společnost Adira.

Fórum výrobních průmyslníků

Jaké zásadní problémy vám současná doba přináší do chodu firmy, jak se je snažíte řešit a s jakým výsledkem?

Předplatné MM

Dostáváte vydání MM Průmyslového spektra občasně zdarma na základě vaší registrace? Nejste ještě členy naší velké strojařské rodiny? Změňte to a staňte se naším stálým čtenářem. 

Proč jsme nejlepší?

  • Autoři článků jsou špičkoví praktici a akademici 
  • Vysoký podíl redakčního obsahu
  • Úzká provázanost printového a on-line obsahu ve špičkové platformě

a mnoho dalších benefitů.

... již 25 let zkušeností s odbornou novinařinou

      Předplatit