Odborně-vzdělávací a zpravodajský portál z oblasti strojírenství a navazujících oborů
Články >> Jak lyže přicházejí na svět
Chcete dostávat MM Průmyslové spektrum ZDARMA až do Vaší schránky? Více informací zde.

Jak lyže přicházejí na svět

Možná také patříte mezi ty, kdo na své nohy občas připínají lyže vyrobené v Novém Městě na Moravě. Starší teď možná vzpomenou na někdejší "artisky", avšak ty se současným lyžím podobají snad jen na první pohled. Zajímavý design, moderní konstrukce, technické parametry i podstatně širší sortiment, tím vším se dnešní lyže odlišují od těch dřívějších.

Dnes se v Novém Městě pro tuzemský trh vyrábějí lyže pod značkou Sporten. Jejich kvalita je na špičkové úrovni, a tak není divu, že akciová společnost Sporten patří mezi stovku nejobdivovanějších firem České republiky. Do tuzemska přitom směřuje jen něco málo přes desetinu její produkce. Až téměř 90 % míří na export, zejména do Skandinávie, Ameriky a Japonska. Své výrobky společnost dodává pro řadu světových a věhlasných značek, například Alpina (obr. 7a), Rossignol, Äsnes, Kästle a další. Sporten vyrábí neobyčejně široký sortiment lyží sjezdových, běžeckých, snowboardů, ale i lyží závodních pro lyžařskou akrobacii či skoky nebo lyží pro nové trendy lyžařských sportů, jako jsou freeride, freestyle, skialpinismus a backcountry.

Procházka výrobou

Nejvíce napilno mají v Novém Městě tak trochu paradoxně během léta. Není divu, poněvadž během podzimu už musí být lyže pro nastávající sezonu v obchodech. Lyže, které vidíte na fotografiích, jsou tedy již na pultech, jiné, tajně ukryté, už třeba čekají, až se stanou vánočním dárkem a potěší malého nebo velkého lyžaře. Jelikož není možné na několika řádcích podrobně popsat celou technologii, navíc každý typ lyží se dělá trochu jinak, pokusím se výrobní postup přiblížit formou několika zastavení, která umožní nahlédnout, jak lyže přicházejí na svět.

1. Výroba dřevěného jádra

Základem lyže je jádro. Přes veškerý pokrok ve vývoji plastů dřevo stále představuje ceněný a žádaný materiál. Pro různé typy lyží se používají různé dřeviny, například pro sjezdové lyže se používá kombinace buku a topolu. Dřevo musí být před zpracováním vysušené na 8 % zbytkové vlhkosti. Polotovar jádra se připravuje z nekonečných lišt, které jsou řezány na požadovanou délku. Na obrázcích vidíme připravené polotovary (obr. 1a), které se následně obrobí z bočních stran (obr. 1b). Potom se vyfrézuje horní profil lyže (obr. 1c). Standardní dřevěná jádra nezahrnují špičku, kde se nastavují plastem, avšak pro některé zákazníky, zejména ze severských států, se vyrábí dřevěné jádro v celé délce lyže (obr. 1d).

Obr. 1. Výroba dřevěného jádra

2. Potisk a řezání horní fólie

Hlavní roli, co se týká designu, ovšem hraje horní fólie a její potisk. Pro jednodušší design se využívá starý dobrý sítotisk, kterým se na fólii postupně přes šablonu tisknou jednotlivé barvy (obr. 2a). Tisk je rychlý a využívá se při sériích nad 500 párů lyží. Fólie je sama o sobě průhledná, a proto se ještě obvykle provádí její polévání sytou barvou (obr. 2b). Prakticky neomezené možnosti poskytuje ale termosublimační tisk. Design potisku se připraví na počítači v grafickém editoru a vytiskne se na barevném plotru na termosublimační papír (obr. 2c). Vlastní potisk horní fólie potom probíhá na kontinuálním lisu při teplotě kolem 160 °C, kde se barvy z papíru přenesou na fólii (obr. 2d). Výhodou této technologie je, že lze tisknout složitější vzory a lze ji snadno využít pro potisk třeba jednoho originálního páru lyží (obr. 7a). Potištěný pás fólie se nakonec rozřeže pomocí laseru na díly pro jednotlivé lyže (obr. 2e).


Obr. 2. Potisk a řezání horní fólie

3. Výroba forem

K výrobě forem pro lisování lyží slouží pětiosé obráběcí centrum MAKA (obr. 3a). Formy se vyrábějí pro jeden pár lyží a frézují se z hliníkové slitiny. Na fotografii je zachyceno frézování malé formy, která se využívá pro zkoušení špiček (obr. 3b).

 
Obr. 3. Výroba forem

4. Lyže pod lisem

Konstrukční skladba různých typů lyží se liší s ohledem na jejich cenovou kategorii a samozřejmě jejich určení. Existují dvě základní konstrukce – CAP, kdy horní fólie obaluje i boky lyže, a sidewall, kde jádro vystupuje až do boku lyže. Výroba probíhá lisováním jednotlivých vrstev pod tlakem kolem 7 bar a při zvýšené teplotě cca 90 °C (obr. 4a). Obsluha lisu nejprve očistí formu, do níž založí skluznici, hrany (obr. 4c), špičky, paty, vrstvy jádra a horní fólii (obr. 4b). Skladba jádra odpovídá typu lyže – může být použito například dřevěné jádro nebo injektované polyuretanové jádro, kdy se polyuretanová pěna vstřikuje do formy mezi naskládané komponenty, případně jádro kombinované. U lyží vyšší kvality se používají dřevěná jádra kombinovaná s kompozitními materiály, které se do formy vkládají jako prepregy (obr. 4d) – to jsou polotovary ve formě tkaniny nasycené ještě nevytvrzenými pryskyřicemi.


Obr. 4. Lepení a lisování lyží

5. Oříznutí a konečná úprava lyží

U lyže vyjmuté z lisu je potřeba oříznout horní fólii (5a, b), odstranit přetoky polyuretanové pěny, případně zabrousit hrany (5e). Ořez se provádí buď ručně na pásové pile (5c) nebo na CNC stroji (5d). Potom už zbývá případně namontovat vázání a připravit lyže k expedici (5f).


Obr. 5. Oříznutí a konečná úprava lyží

6. Testování

K typovým zkouškám lyží se používají různé typy testovacích strojů. Při zkoušce kmitáním se lyže střídavě ohýbá a prohýbá (obr. 6a). Sjezdová lyže musí vydržet 20 000, běžkařská 50 000 cyklů. Také se měří torze, při níž se lyže zatěžuje na krut pomocí závaží (obr. 6b). Při testování práskací metodou (obr. 6 c) se lyže ohne až k nastavitelné zarážce a – prásk! Musí to vydržet. Stroj na poslední fotografii slouží k testování pevnosti jednotlivých materiálů (obr. 6d).


Obr. 6. Stroje pro testování

Výrobní areál

Součástí výrobního areálu je kromě výrobních hal sušárna dřeva, expediční sklad, pomocné provozy a také spalovna nebezpečného odpadu, která slouží mj. k likvidaci zbytků z výroby nebo k ekologické likvidaci starých lyží. Spalovna byla v letošním roce s využitím dotace z fondů EU vybavena nejnovější anglickou technologií čištění spalin a vykazuje emisní hodnoty okolo desetiny povolených hodnot při měření za filtrem. Zbytkové teplo ze spalovny bude v zimním období využito k vytápění firmy, v létě prostřednictvím výměníku voda/olej pro vytápění lisů, které se používají pro lepení lyží.


Obr. 7. Mezi sériovou produkcí se najde místo i pro individuální design.


Sporten má vlastní vývojové pracoviště, kde se navrhují nové typy lyží a které spolupracuje s předními designéry. Výrobní kapacita závodu je půl milionu párů lyží ročně. Obchodním partnerům je k dispozici vzorkovna, běžné zákazníky pak jistě potěší podniková prodejna. A pokud by vám normální sortiment nestačil nebo budete chtít potěšit svého kolegu netradičním dárkem k jeho životnímu jubileu, můžete si navrhnout i lyže ve vlastním designu (obr. 7b).

Pavel Marek

pavel.marek@mmspektrum.com
www.isporten.cz
www.sporten.cz

Další články

Zajímavosti ve vědě a technice
Zpracování dřeva
Technologie pro povrchové úpravy
Technologie zpracování pryže/ plastů

Komentáře

Nebyly nalezeny žádné příspěvky

Sledujte nás na sociálních sítích: