Témata
Reklama

Strojaři na bikách

26. 04. 2010

Nejnovější čísla naznačují, že Polsku se během nedávné celosvětové recese nevedlo špatně. Jeho ekonomika pokračovala v energickém růstu, na rozdíl od většiny ostatních členských států EU. Tohoto růstu bylo nepochybně dosaženo především díky aktivitám ve stavebnictví, ale stále důležitější roli hrají i malé, exportně zaměřené firmy, jako je Soul-Kozak.

Tento článek je součástí seriálu:
Jak se vyrábí
Díly

Lublin se nachází přibližně 160 km od Varšavy, což znamená nejméně tři hodiny jízdy. Tato cesta ale stojí za to, i kdybyste chtěli navštívit pouze starodávné a historicky dlážděné centrum devátého největšího polského města, které se tyčí nad svým městským okolím jako francouzská nebo italská města na vrcholu kopce. Předměstí Lublinu přitahuje pozornost menšího počtu návštěvníků než historické centrum, ale architektura a územní plánování jsou pozůstatkem situace, která v zemi nastala po roce 1945, kdy byli poraženi nacisti a ruské vojsko zahájilo dlouhodobou okupaci polského národa. V tomto městském panorámatu dle sovětského vzoru se mezi bloky dřevěných kůlen a garáží z vlnitého plechu nachází malá rozvíjející se firma, kterou vede mladý manželský pár, jehož rodiče si možná ani nedokázali představit zemi, ve kterou se Polsko proměnilo.

Reklama
Reklama
Mariusz Kozak je nadšeným závodníkem na horských kolech a hned po dokončení místní technické školy našel způsob, jak si vydělávat na živobytí pomocí své opravdové vášně.

Přetavení záliby v profesi

Mariusz Kozak se pustil do podnikání hned po dokončení místní technické školy. Je nadšeným závodníkem na horských kolech, a přestože studoval letecké inženýrství (region zdědil historii leteckého inženýrství ze sovětské éry), rozhodl se najít způsob, jak si vydělávat na živobytí pomocí své opravdové vášně.

„Když jsme hledali vhodné CNC obráběcí nástroje, kladli jsme důraz na spolehlivost a přesnost," říká Mariusz Kozak. „Stroje Haas nabídly nejlepší poměr výkonu a hodnoty za danou cenu. Existuje mnoho strojů, které nabízejí ještě větší přesnost, ty si ale malá firma, jako je ta naše, nemůže dovolit."

Již během svého studia si Mariusz nechal patentovat několik nových konstrukcí podvozků helikoptér. Jeho technická vynalézavost se ukazuje být velice všestrannou. Podal již patenty na mnoho inovativních, odlehčených komponentů jízdních kol včetně řady vzduchem odpružených vidlic a nové konstrukce dolní konzoly (ložiska, ke kterému se připojují kliky pedálů).

Spojení nízké hmotnosti a tuhosti je zlatým grálem závodního cyklisty. Závodní horské kolo již může vážit pouhých 9 kg, proto může být shazování nadbytečného „tuku" velmi nákladnou záležitostí. Soul-Kozak vyrábí součásti, které kupují „dietou posedlí" zákazníci, aby jimi nahradili těžší, sériové komponenty, jako jsou náboje kol, kazety, představce řidítek a sedlovky.

„Nekonkurujeme žádným velkým výrobcům součástí jízdních kol," říká Mariusz. „Ve skutečnosti jsou naše komponenty až dvakrát dražší než podobné produkty značky Shimano, předního japonského výrobce." Firma preferuje vyrábět a prodávat prémiové produkty těm zákazníkům, kteří chtějí a jsou připraveni zaplatit za něco, co jim ušetří několik dalších gramů a nabídne o něco vyšší výkonnost.

Stroje pro biky

Aby mohla firma Soul-Kozak vyrábět mnoho různých součástí, Mariusz investoval do dvou obráběcích strojů Haas s řízením CNC, které zakoupil u místní firemní prodejny Haas (HFO) - divize Abplanalp. Michal Fodyma, jediný zaměstnanec firmy, pracuje na nástrojařském soustruhu Haas TL-1, zatímco Mariusz obsluhuje nástrojařskou frézu Haas TM-1.

„To jsou jediné dva obráběcí stroje, které máme," říká Mariusz, „ale dokážeme na nich vyrobit všechny komponenty, které nabízíme. Již nemusíme hledat subdodavatele, což znamená, že jsme soběstační a pracujeme efektivněji."

Nejsložitějším komponentem, který firma Soul-Kozak vyrábí, je zadní kazeta. Nejprve se délkově a čelně soustruží a následně se frézují jednotlivé zuby. Po každé operaci se zkontroluje rozměrová přesnost každého pastorku, neboť tolerance jsou u tohoto komponentu nesmírně důležité. Jakékoli nepřesnosti by se projevily ihned po namontování komponentu na jízdní kolo. Převodový mechanismus musí fungovat hladce a rychle, aby řetěz neprokluzoval nebo nepadal ze zubů kol. Výroba celé jednotky trvá 5 hodin.

Technologie výroby

Zadní kazeta je nejsložitějším komponentem, který firma vyrábí. Její výroba začíná na soustruhu Haas, kde je obrobena na patřičnou délku a čelně soustružena, než se přesune na frézu Haas. Po každé operaci se zkontroluje rozměrová přesnost kazety, což částečně vysvětluje, proč výroba jediné jednotky trvá 5 hodin.

„Tolerance jsou u tohoto komponentu nesmírně důležité," říká Mariusz. „Jakékoli nepřesnosti by se projevily ihned po namontování komponentu na jízdní kolo. Převodový mechanismus musí fungovat hladce a rychle, aby řetěz neprokluzoval nebo nepadal ze zubů kol."

Stejně jako u ostatních součástí je poslední etapou výrobního procesu anodizace a gravírování, které firma rovněž zajišťuje.

Marketingová podpora

Zatímco Mariusz se stará o dílnu, jeho žena Isabella Kozaková má na starosti marketing, který zahrnuje správu firemní webové stránky. Firma Soul-Kozak má distributory v několika zemích, nicméně on-line prodej produktů má pro firmu největší strategický význam. Elektronické obchodování je přímé, nízkonákladové, a co je možná nejdůležitější, platby se uskutečňují při nebo dokonce před dodáním produktu.

„Internet je pro naše podnikání nepostradatelný," říká Isabella. „Většinu našich objednávek dostáváme prostřednictvím našeho on-line obchodu. Prodáváme zákazníkům ve 20 zemích, někteří z nich jsou až z Austrálie." Se stroji Haas může firma Soul-Kozak okamžitě reagovat na e-mailovou objednávku komponentu, který zrovna není na skladě. Mariusz může během několika minut vyvolat program a začít obrábět.

§§§

Polsku se ze všech bývalých komunistických států v Evropě podařil přechod na tržní hospodářství nejlépe. Je to dobré místo pro výrobu, kde jsou relativně nízké životní náklady a náklady na zaměstnance (ve srovnání se zbytkem EU) a kde je přístup k dobře vzdělaným, technicky kvalifikovaným pracovníkům. Díky tomu se mohou polští podnikatelé, mezi něž patří i Mariusz a Isabella Kozakovi, soustředit na konstruování a výrobu velmi kvalitních, prvotřídních produktů, o které mají zájem lidé na celém světě.

Matt Bailey

Haas Automation

rachel@mbmc-uk.com

Reklama
Související články
Na konstrukci záleží - maximalizace výkonu výrobní linky

V současné době moderních výrobních technologií požadují různá průmyslová odvětví rychlá a efektivní řešení pro hromadnou výrobu. Pro tento účel byly navrženy výrobní linky. Ty se skládají z několika zpravidla jednoúčelových strojů vybavených různými typy nástrojů pro různé obráběcí operace, jako jsou soustružení, vrtání, frézování anebo vyvrtávání. Každý jednotlivý stroj může být vybaven několika vřeteny s řeznými nástroji pro obrábění různých povrchů obrobku, což znamená, že současně může pracovat i několik desítek nástrojů.

Inovace a zvýšení produktivity obrábění v leteckém průmyslu

Svět se pod tlakem pandemie mění a s ním se mění i pohled na letecký průmysl. Kvůli těmto změnám je třeba pomáhat zákazníkům jejich výrobu nejen znovu rozbíhat, ale i optimalizovat. O to důležitější je pro firmu Gühring dívat se do budoucnosti a nepodléhat krizovým tendencím. Gühring je tradičním dodavatelem pro letecký průmysl, a to nejen u nás v České republice, ale i celosvětově.

Teleskopické kryty s rodným listem

Moderní obráběcí stroje jsou sofistikované mechatronické celky, kde pohyb jednotlivých částí stroje zajišťují pohybové osy (lineární a rotační) vybavené vedením, zpětnovazebně řízeným pohonem a vhodným krytem. Ačkoliv kryty nejsou vnímány jako klíčový komponent stroje, díky zajištění ochrany osy před nepříznivými vlivy okolí a znečištěním od výrobního procesu pomáhají zajistit spolehlivost chodu celého stroje. Krytování však působí v rámci pohybové osy jako přidaná hmota a zdroj pasivních odporů. Tím jsou negativně ovlivněny vlastnosti osy (např. dynamika a přesnost pohybu) a množství energie, nutné pro vyvození pohybu.Moderní obráběcí stroje jsou sofistikované mechatronické celky, kde pohyb jednotlivých částí stroje zajišťují pohybové osy (lineární a rotační) vybavené vedením, zpětnovazebně řízeným pohonem a vhodným krytem. Ačkoliv kryty nejsou vnímány jako klíčový komponent stroje, díky zajištění ochrany osy před nepříznivými vlivy okolí a znečištěním od výrobního procesu pomáhají zajistit spolehlivost chodu celého stroje. Krytování však působí v rámci pohybové osy jako přidaná hmota a zdroj pasivních odporů. Tím jsou negativně ovlivněny vlastnosti osy (např. dynamika a přesnost pohybu) a množství energie, nutné pro vyvození pohybu.

Související články
Japonské brousicí stroje

Japonská společnost Okamoto působí na trhu již necelých sto let. Za dobu své existence vyprodukovala mnoho typů strojů, všechny však brousicí. Následující článek představuje historii tohoto tradičního japonského výrobce a průřez portfoliem brousících strojů.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Související články
900 000 nástrojových datových záznamů navíc

Nové rozhraní výrazně rozšiřuje datovou nabídku pro uživatele systému TDM. Ti mají nově k dispozici nástrojová data od více než 40 výrobců, tedy téměř pro každou obráběcí operaci.

Pohodlné upínání magnetem

Pokud jde o úsporu času při seřízení a upnutí obrobků bez deformace, je elektricky aktivovaná technologie permanentních magnetů považována za špičkový systém. S trochou konstrukční zručnosti mohou být během sekundy a bez deformace upnuty a z pěti stran obrobeny především velkoformátové díly. Ani v oblasti standardních modulů nezůstává vývoj bez odezvy. Moderní magnetické upínací desky umožňují optické nebo automatizované monitorování upínacího procesu.

Strojírenské podniky v době pandemie

Pandemie koronaviru uzavřela hranice naší republiky a zahraniční pracovníci se nedostanou do zaměstnání. Řada domácích zaměstnanců musela nastoupit do karantény. Mnoho českých strojírenských podniků se tak dostalo do nemalých problémů. Firma Grumant hledala recept, jak se takovým problémům vyhnout nebo alespoň minimalizovat jejich následky.

Doplňkový katalog nástrojů

Specialista na třískové obrábění, společnost Ceratizit, vydává svůj nový doplňkový katalog Up2date, v němž opět představuje inovované nástroje, produktové doplňky i zcela nová nástrojová řešení - mezi nimi i čtyřbřitý vrták WTX HFDS.

Manipulační systém HS flex heavy

Firma Hermle se již téměř dvacet let zabývá automatizací svých obráběcích center a jako pokračování tohoto vývoje nyní uvádí na trh výkonný, kompaktní a rovněž cenově mimořádně atraktivní automatizační nástroj - manipulační systém HS flex heavy.

Řídicí systém z vlastní dílny, 3. díl: Pokročilé technologické aplikace

Třetí díl našeho seriálu o řídicím systému OSP - P300A firmy Okuma navazuje na dvě předchozí kapitoly, ve kterých jsme stručně představili architekturu systému a inteligentní funkce, které podstatně navyšují přesnost stroje, kvalitu obráběného povrchu i hospodárnost a bezpečnost stroje. Tato část série bude o technologických aplikacích implementovaných do OSP k jednoduchému použití operátorem.

Vysoce výkonné vrtání kovaných dílů

Kované ocelové díly se často používají v aplikacích s vysokými požadavky na pevnost a spolehlivost, jako jsou např. oka ojí pro zemědělské stroje. U těchto dílů jsou kladeny požadavky na vysokou pevnost a tvrdost, což kovaná ocel splňuje. A pro obrábění těchto materiálů jsou samozřejmě třeba vysokovýkonné stroje.

Čištění upínacích kuželů nástrojů

Při obrábění je zpravidla věnována značná pozornost kvalitě řezných nástrojů a také způsobu jejich upnutí. Již menší pozornost ale bývá věnována rozhraní upínací kužel - vřeteno stroje. Přitom právě upnutí nástrojové sestavy ve vřetenu obráběcího stroje výrazným způsobem ovlivňuje jak celý proces obrábění, tak i trvanlivost ostří, bezpečnost a v neposlední řadě také životnost upínačů i drahých vřeten strojů.

Nástroje ve znamení podnikové mantry

Tento článek si klade za cíl představit zajímavé nástroje, z nichž některé se dokážou sami ohlásit k údržbě, některé se dokážou třeba i samostatně nastavit. Vše je inspirováno dnešní podnikovou mantrou jednoduché obsluhy, procesní spolehlivosti a úspory vedlejších časů a tím i nákladů.

Nový rekord v HPC frézování

Společnosti Chiron a Gühring, výrobce strojů a specialista na nástroje, společně dosáhly významného rekordu v oblasti vysokovýkonného frézování: 1 000 cm3 oceli (16MnCr5) bylo obrobeno za 60 sekund. To představuje úběr osmi kilogramů oceli za minutu. A také extrémní třískový objem v čase a enormní posuv.

Reklama
Předplatné MM

Dostáváte vydání MM Průmyslového spektra občasně zdarma na základě vaší registrace? Nejste ještě členem naší velké strojařské rodiny? Změňte to a staňte se naším stálým čtenářem. 

Proč jsme nejlepší?

  • Autoři článků jsou špičkoví praktici a akademici 
  • Vysoký podíl redakčního obsahu
  • Úzká provázanost printového a on-line obsahu ve špičkové platformě

a mnoho dalších benefitů.

... již 25 let zkušeností s odbornou novinařinou

      Předplatit