Témata
Zdroj: Abydos

V roce 1997 založila společnost Abydos, kterou až do dnešních dnů vede k úspěchům a růstu. Podíváte-li se na stránky této společnosti, uvidíte zde osm významných ocenění. Sedm z nich je pro firmu samotnou a to osmé – Manažer roku 2012 – pro její majitelku, paní Olgu Kupec. Právě ji jsme poprosili o rozhovor pro úvodní díl našeho seriálu o této prestižní soutěži.

Hana Janišová

Vystudovala Divadelní fakultu AMU. Většinu svého profesního života pracovala jako redaktorka v rozličných periodikách nebo na PR pozicích ve firmách různého zaměření, naposled z oblasti informačních technologií.
Osobně jí jsou blízká nejen témata týkající se techniky a technologií, ale například také z oblasti sociální nebo školství a další.
Pro MM Průmyslové spektrum pracuje od roku 2017. Její stěžejní mimopracovní aktivitou je ochrana zvířat.

Reklama

MM: V roce 2013 jste získala ocenění Manažerka roku 2012. Je to tedy přesně 10 let. Jak se podle vás od té doby soutěž, se kterou jste spjata i jako členka hodnotitelské komise, vyvíjela? Liší se nějak kritéria pro současné špičkové manažery od těch, která platila před 10 lety?

O. Kupec: Platí víc než kdy dřív, že jedinou konstantou dnešního světa je změna, a s tou se musí manažeři i soutěž Manažer roku vypořádat. Každý rok dochází v zákulisí soutěže k reflexi aktuálního dění a společenského (nejen ekonomického) vývoje. Soutěž a samotná její kritéria mají svou kontinuitu, které si velice vážím, zároveň se však hodnocení průběžně mění a akcentuje nové trendy řízení. Velký důraz se v soutěži Manažer roku klade na udržitelnost podnikání a na to, jak manažeři přistupují k problematice „lidé – planeta – zisk“ (3P – People, Planet and Profit). A v neposlední řadě je to i o využívání nových technologií. V posledních ročnících se hodnotilo i to, jak manažeři zvládli ve svých firmách pandemii a její dopady na byznys.

Platí víc než kdy dřív, že jedinou konstantou dnešního světa je změna, a s tou se musí manažeři i soutěž Manažer roku vypořádat,“ říká Olga Kupec. (Zdroj: Abydos)

Dnešní manažeři se musí vypořádat se zcela novými a často nepredikovatelnými změnami. Musí přijímat velké množství rozhodnutí v situacích, které jsou zcela nové. Od pandemie koronaviru přes zpřetrhané dodavatelské řetězce, skokový růst cen až po s válkou na Ukrajině spojenou energetickou krizi a inflaci. O to důležitější je, aby manažeři byli pro svůj tým pozitivní, inspirativní a dosahovali excelentních výsledků. To vše soutěž Manažer roku sleduje.

MM: Kdo z letošních vítězů soutěže vás osobně nějak zaujal, ať už díky oboru, v němž působí, nebo díky některé své specifické vlastnosti?

O. Kupec: Myslím, že všichni vítězové, nejen ti nejúspěšnější – Manažer a Manažerka roku, vítězové kategorií a Top Ten, ale všichni finalisté mají svůj silný manažerský příběh, který je inspirací a zasluhuje si pozornost. Určitě stojí za to podívat se na web ČMA, kde jsou uvedeni všichni finalisté, včetně medailonků a videí.

Pro mne osobně jsou často inspirativní manažeři, kteří působí v jiných oborech, než ve kterém podnikám já. Je zajímavé vidět, jak se řídí např. firmy ve zdravotnictví.

Reklama
Reklama
Reklama

MM: Jste majitelkou významného výrobce kovových odlitků. Vašimi zákazníky jsou přední automobilky po celé Evropě. Nicméně jak oblast slévárenství, tak automobilový průmysl se i dnes obvykle považují za typicky mužské obory. Jak se vám v takové oblasti působí?

O. Kupec: Pro začátek musím upřesnit, že naše firma je takovou spojnicí mezi slévárnou a strojírenskými podniky. Odlitky přímo nevyrábíme, ale upravujeme mimo jiné tak, aby si s nimi poradily CNC stroje. Odlitky od nás putují především k výrobcům stavebních a zemědělských strojů, automobilový průmysl u nás tvoří již jen několik málo procent zakázek.

A nyní k vaší otázce. Ano, slévárenství je považováno za typicky mužský obor, ale ono tomu již zdaleka tak není a čím dál častěji se setkávám s ženami manažerkami i v těchto podnicích. V 90. letech a na začátku tisíciletí byla žena v těchto oborech skutečně výjimkou. Nová generace však již vnímá role mužů a žen zcela jinak. Vzrostl také počet žen v managementu, a tak další manažerky mají více vzorů i podpory.

Firma Abydos je v podstatě spojnicí mezi slévárnou a strojírenskými podniky. Odlitky se zde přímo nevyrábějí, ale upravují, mimo jiné tak, aby si s nimi poradily CNC stroje. (Zdroj: Abydos)

Osobně v těchto „typicky“ mužských oborech pracuji ráda. A to jak po stránce odborné, technika mě bavila a baví, tak i proto, že práce v převážně mužském kolektivu je pro mne přirozená. Už od vysoké školy se zaměřením na fyziku jsem byla zvyklá na mužské prostředí a tím, že mě všichni brali, jsem o genderové otázce nijak nepřemýšlela. Možná jsem měla štěstí na kolegy. Ano, někdy se v počátcích mé kariéry stalo, že při prvním setkání obchodní partneři čekali, že se připojí ještě nějaký šéf, ale to se brzy vysvětlilo. To je právě o předsudcích a představách o rolích mužů a žen ve společnosti.

Mně osobně se nejlépe pracuje v týmech, kde jsou zastoupeni muži i ženy. Prioritní ale je, aby byli procesně zdatní a měli tah na branku.

MM: Liší se nějak v zásadě manažerské přístupy mužů a žen?

O. Kupec: V mnohém je řízení podobné. Ženy jsou asi více obezřetné, méně riskují. Možná se více orientují na lidi a nejsou tak závislé na úspěchu… a možná je to vše jen tak trochu zevšeobecňující klišé.

MM: Které vlastnosti jsou podle vás nejdůležitější pro člověka, jenž se chce stát špičkovým manažerem?

O. Kupec: Špičkový manažer by měl být inspirativní, nemělo by mu chybět pozitivní myšlení, a určitě by měl mít rád lidi. Neobejde se bez vytrvalosti a tahu na branku. Další klíčovou vlastností je umět rozlišovat podstatné od nepodstatného a nebát se rizika. Musí se umět rozhodovat.
… a v neposlední řadě je to i o tom štěstí.

Související články
Je nutné stanovit diagnózu a následně zvolit léčbu

Bohdan Wojnar vždy razil zásadu, že je třeba si všechno řádně odpracovat a každý den zkusit udělat něco navíc. Nikdy se nebránil novým věcem, trpělivě se je učil a s potřebnou dávkou štěstí se pak dostával k zajímavým pracovním příležitostem. Během čtyřiceti profesních let ušel cestu od chemického inženýra, přes dlouhou kariérou ve Volkswagenu Slovakia ve financích a controllingu až po člena představenstva za oblast HR ve Škoda Auto. Toto je dle jeho slov výhodou velkého koncernu, kdy nemusíte zůstat na jednom místě, u jednoho oboru a v jedné zemi. Tyto zkušenosti mu poskytly velký profesní přehled, ze kterého vycházejí témata aktuálního otevíracího rozhovoru MM Průmyslového spektra.

Krize jako cesta k žádoucí změně

Hlavním životním mottem Ing. Vlastislava Břízy, majitele a generálního ředitele společnosti Koh-i-noor, je tvrzení, že kdo je připraven, není zaskočen. Společný rozhovor probíhal v intencích této jeho celoživotní strategie.

Žijeme na dluh dalších generací

Petr Novák aktuálně zastává pozici Director of Automotive Operations ve společnosti JTEKT European Operations. Je zodpovědný za devět výrobních závodů ve Francii, Belgii, ČR, Anglii a Maroku. Obrat této divize čítající 4 000 zaměstnanců představuje 1, 2 miliardy eur.

Související články
Kvalita v automobilovém průmyslu

Co znamená, když se řekne kvalita v automobilovém průmyslu? Proč se na ni tolik dbá zrovna v tomto oboru? To byly otázky, na něž odpovědi zazněly z úst odborníků v rámci webináře Kvalita v automobilovém průmyslu. Ten uspořádala 9. listopadu Česká společnost pro jakost.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Související články
Je něco shnilého ve státě dánském

Historička ekonomie Antonie Doležalová tvrdí, že to, co prožíváme, je příležitostí. Čas prý ukáže, jestli bude promarněná, nebo využitá. My Češi jsme byli obdivováni pro svůj podnikatelský zápal. Jak jsme pilní a pracovití. Jak jsme jednotní a soudržní. Jak umíme odhodit své osobní zájmy ve prospěch celku. Jak jsme kulturní a vzdělaní. Jaká je ale současná realita?

Kvalitní subdodavatelé se nemusí bát o zakázky

Energetická krize a válka na Ukrajině zasáhla především evropskou ekonomiku. Hospodářské kormidlo se den ze dne otočilo a jednotlivé státy začaly posilovat svoji obranyschopnost. Průmysl je více soustředěn na oblast obranného a bezpečnostního charakteru, a subdodavatelé tak mají šanci svůj byznys diverzifikovat. Co se podařilo a co by mohlo být lepší, v tomto zajímavém segmentu podnikání, jsme diskutovali s prezidentem Asociace obranného a bezpečnostního průmyslu ČR Jiřím Hynkem.

Musíme mít dovednosti orientačního běžce

S krizovým manažerem Petrem Karáskem, viceprezidentem České asociace interim managementu, jsme se sešli po pěti letech od posledního otevíracího rozhovoru pro náš časopis. Zajímalo nás, jakými turbulencemi z pohledu krizového manažera český průmysl za tu dobu prošel. Zda majitelé firem mění směr a portfolio svého podnikání. Zda se za pětileté období navýšil počet produktů s tuzemskou přidanou hodnotou, a jaké jsou aktuální podmínky pro podnikání v ČR.

Průmysl a jeho lidé: Nikdy nepolevující zodpovědnost

Jen málo firem dnes disponuje tolika lidmi a takových profesí, které potřebuje, a to včetně pozic vrcholových manažerů. Přitom bez fundovaných lidí se žádná firma neobejde. Jak je získat a jak udržet? O své názory se s námi podělila Lucie Teisler, CEO společnosti Anderson Willinger.

Ve zdravém těle zdravý duch

Ředitel Ústavu leteckého zdravotnictví MUDr. Petr Chmátal, Ph.D. MBA nám v následujícím rozhovoru řekl, že pokud si odmyslíme genetickou výbavu, kterou nemůžeme ovlivnit, tak v blízké budoucnosti z hlediska zdravotního stavu budou mít "darwinovskou" výhodu určitě ti jedinci, kteří si dokáží zachovat jednotu těla a ducha. Přežijí ti, kteří si svým snažením dokáží udržet racionální smýšlení a správnou péči o tělesnou schránku. První krok je však vždy na naší straně a tak věříme, že výběr diskutovaných témat vám přinese zajímavá poznání a možná i doporučení, která si vezmeme k srdci.

Jsem optimista, letos se přikláním k mírnému růstu

Evropa, včetně České republiky, se potýká s ekonomickými problémy. České firmy a domácnosti bojují s téměř 20% inflací, vysokými cenami energií a zdražování nemá konce. Růst hrubého domácího produktu má na letošní i příští rok klesající tendenci a oživení se jeví v nedohlednu. Přesto, ekonom Petr Zahradník hlubokou recesi v 2. pololetí 2022 neočekává. Doufá, že na konci roku budeme aspoň mírně růst, a máme příležitosti se z recese proinvestovat.

Deset zastavení s JK:
Dobrý Pastier

Série 10 rozhovorů s legendou inovační sféry Jánem Košturiakem je retrospektivou dílčích milníků, které jej na jeho osobní a profesní cestě potkaly a umožnily mu realizovat jeho sny, touhy a přání. Nahlížejme postupně do minulosti a hledejme společně okamžiky, které vytvářely Jánovu budoucnost a umožňovaly mu vidět za horizont zřetelněji než nám ostatním.

Pravděpodobně jsme na prahu stagflace

Český export tvoří 80 % HDP a polovina všech tuzemských zaměstnanců působí v oblastech propojených s exportem. Jaká je současná situace u českých výrobců a exportérů? Jsou kroky ČNB pro ně přijatelné? Vyřeší migrační vlna situaci na českém trhu práce, a proč musí byznys počítat s politikou více než kdy jindy? Redakce MM Průmyslového spektra tentokrát diskutovala s místopředsedou Asociace exportérů České republiky Ing. Otto Daňkem.

Reformy nestačí. Je nutná transformace

Je současná ekonomická krize příležitostí k progresu národního hospodářství? Bude avizovaná 7% inflace v tomto roce velkou hrozbou? Proč by se čísla měření životní úrovně ČR neměla srovnávat s některými státy EU? Je iniciativa českých podnikatelů k druhé transformaci české ekonomiky oprávněným voláním po změnách? Na tyto a další otázky odpovídala v rozhovoru pro MM Průmyslové spektrum hlavní ekonomka Raiffeisenbank Helena Horská.

Střídavě stejnosměrné názory na elektromobilitu, 9. a 10. díl: Jak se staví odborníci k e-mobilitě

V minulém díle našeho seriálu jsme dali prostor pověřenci ministra dopravy pro čistou mobilitu Mgr. Janu Bezděkovskému pro vyjádření se k jednotlivým problematickým aspektům, které s sebou přináší deklarovaný úplný přechod na elektromobilitu. V tomto díle jsme s podobnými otázkami oslovili odborné garanty našeho seriálu – prof. Macka a Ing. Morkuse –, již na ně velmi obšírně odpověděli. Zároveň tímto rozhovorem s odborníky, kteří náš seriál dozorovali, připomínkovali jednotlivé díly a motivovali nás k tvorbě dalších, seriál Střídavě stejnosměrné názory na elektromobilitu končí. Snad svůj účel – jímž bylo představit některé problematické stránky úplného přechodu na elektromobilitu a předložit je k další diskuzi – splnil.

Reklama
Předplatné MM

Dostáváte vydání MM Průmyslového spektra občasně zdarma na základě vaší registrace? Nejste ještě členem naší velké strojařské rodiny? Změňte to a staňte se naším stálým čtenářem. 

Proč jsme nejlepší?

  • Autoři článků jsou špičkoví praktici a akademici 
  • Vysoký podíl redakčního obsahu
  • Úzká provázanost printového a on-line obsahu ve špičkové platformě

a mnoho dalších benefitů.

... již 25 let zkušeností s odbornou novinařinou

      Předplatit