Odborně-vzdělávací a zpravodajský portál z oblasti strojírenství a navazujících oborů
Články >> Ze života (ne)úspěšných firem: Země je placatá a ERP mi bude řídit firmu
Chcete dostávat MM Průmyslové spektrum ZDARMA až do Vaší schránky? Více informací zde.

Ze života (ne)úspěšných firem: Země je placatá a ERP mi bude řídit firmu

Na první schůzce je úkolem našeho obchodníka mimo jiné zjistit, proč si vlastně firma chce nový ERP systém pořídit. Prakticky vždy se opakuje stejný motiv - žádost ředitelů a manažerů, aby jim „erpéčko“ pomohlo vyřešit problémy jejich firmy. To je naprosto logický a legitimní požadavek. Logika však začne pokulhávat ve chvíli, kdy se ukáže, že tím má management na mysli, aby jim nový systém řídil zaměstnance.

Samozřejmě se diskutují i ta naprosto obvyklá očekávání, jakými jsou zvýšení efektivity, snížení pracnosti a automatizace nebo zpřehlednění činností. Kromě toho ovšem není výjimkou ani to, že manažer výroby požaduje, aby systém nahnal v určitou dobu lidi k určité komplikované zakázce. Protože oni na ní jinak nechtějí dělat a raději předstírají práci jinde. Nepopírá tím však vlastně smysl své vlastní existence?


Roli manažera bychom měli vnímat především jako pozici, na které musí být člověk schopen vést jiné lidi. (Zdroj: K2 atmitec)

Konečně inteligentní ERP systém...

Pravda je, že nasazením inteligentního ERP systému se schopností řídit zaměstnance by manažeři získali tolik volného času! Času, který by už nemuseli ztrácet tím, že své podřízené neustále přesvědčují o tom, co je důležité. Že jim pořád dokola vysvětlují svůj pohled na věc a souvislosti, které jejich podřízení ze svého pohledu nemohou a někdy ani nechtějí vidět.

Obklopeni automatizačními trendy navíc vidíme, že rutinní práce je postupně nahrazována roboty, automatickými výrobními linkami nebo dokonce umělou inteligencí. Nedozrál tedy čas na to, aby manažeři byli plně nahrazeni ERP systémem, který bude lidem přidělovat práci a kontrolovat jejich výsledky?


Petr Schaffartzik je předsedou představenstva skupiny K2, která vyrábí, prodává a nasazuje ERP systém K2. Již více než dvacet let tak vidí úspěšným manažerům pod ruce. A vidí jejich úspěchy, i zbytečné cesty do slepých uliček. (Zdroj: K2 atmitec)

Odbourat rutinu

Jedním z důsledků automatizace a digitalizace, kterým stále ještě říkáme Průmysl 4.0, je paradoxně nárůst nároků na lidi. Nahrazujeme zaměstnance, kteří vykonávají rutinní činnost, lidmi, kteří umějí vyřešit situace, jež automatizovat nelze. Po těchto lidech také chceme, aby byli schopni reagovat na výjimky a zasáhnout v případě selhání systému.

Úplně stejně bychom se měli zaměřit také na obsah práce manažerů a odbourat z ní rutinu. Stejně jako se to snažíme dělat u dělnických profesí. Dovednosti v práci s Excelem by tak konečně nebyly tím nejdůležitějším kvalifikačním předpokladem úspěšného manažera. Naopak bychom konečně vnímali roli manažera především jako pozici, na níž musí být člověk schopen vést jiné lidi. Komunikovat, vysvětlovat, přesvědčovat, naslouchat a mimo jiné tím i motivovat.

Nám manažerům zatím nezbývá než snít o budoucnosti, ve které se umělá inteligence stane nedílnou součástí ERP systémů, jež pak opravdu začnou řídit naše firmy. A my se budeme konečně moci naplno věnovat svým zálibám, například zkoumání toho, zda Země náhodou opravdu není placatá.

K2 atmitec

miroslav.bohm@k2.cz

www.k2.cz

Další články

Informační technologie/E-business

Komentáře

Nebyly nalezeny žádné příspěvky

Sledujte nás na sociálních sítích: