Témata
Reklama

Veletrh IMTS 2010 opět v září

26. 04. 2010

Již po osmadvacáté se otevře nejstarší a největší veletrh strojírenské technologie na západní polokouli IMTS 2010 v Chicagu. Jako každý sudý rok opět v září a to ve dnech 13. – 18. září 2010 na výstavišti McCormick Place.

Tento článek je součástí seriálu:
Světové veletrhy obráběcí techniky
Díly

Minulé akce IMTS 2008 se zúčastnilo přes 1 100 vystavovatelů ze 116 zemí na ploše kolem 111 tisíc m2 a přišlo více než 91 000 návštěvníků. Přes finanční krizi a obrovské problémy automobilového průmyslu je dnes přihlášeno přes 1 800 vystavovatelů, kteří na letošní akci slíbili představit 15 000 nových obráběcích a tvářecích strojů a nástrojů, počítačů, nových softwarových a automatizačních řešení pro zvýšení účinnosti a produktivity. IMTS je místem premiér inovací výrobců z USA a asijsko-pacifické oblasti.

Reklama
Reklama
Reklama

Veletrh je organizován oborově na abraziva, obrábění od obráběcích center přes automatizaci po pružné výrobní systémy, dělení, dokončování a povrchové úpravy, ovládání a CAD/CAM, EDM, výrobu převodů, strojní komponenty, řezání kovů od plazmové a laserové techniky, řezání vodním paprskem až po řezání plamenem a svařování, alternativní výrobní procesy, nástroje, upínání, řízení jakosti, měření a životní prostředí.

Jak je již obvyklé, má veletrh řadu doprovodných akcí od kongresu výrobních technologií po akce k ocenění studentských prací, konferenci Student Summit a náborové akce učňovské mládeže na "černá řemesla".

Návštěvníkům ze zahraničí včetně České republiky se doporučuje využití předběžné registrace pro zahraniční účastníky příp. pro volnou účast na workshopech, která bude otevřena na www.imts.com v průběhu ledna 2010. Jsou zde rovněž informace o ubytování a o bezplatné dopravě návštěvníků z hotelů v Chicagu.

-ab-

Reklama
Vydání #5
Kód článku: 100599
Datum: 26. 04. 2010
Rubrika: Servis / Veletrhy a výstavy
Autor:
Seriál
Firmy
Související články
Na evropské trhy s finanční podporou

První celoevropsky významná akce v oblasti strojírenství a subdodavatelské branže se v příštím roce koná na lipském výstavišti v termínu 2. až 5. března: veletrhy Intec a Z 2021. Také a možná právě v současných obtížných časech zde čeští vystavovatelé a návštěvníci mohou navázat důležité obchodní kontakty a informovat se o nejnovějších trendech a vývoji v oboru. Vystavovatelé z Česka navíc se státní podporou.

MSV ve znamení sofistikovaných řešení

Na naše otázky odpovídají Zuzana Štemberová, Project Engineer ve společnosti Advanced Engineering, a Pavel Šumera, ředitel firmy Hennlich.

MSV ve znamení speciálních nástrojů

Na naše otázky tentokrát odpovídá Vavřinec Pečinka, majitel společnosti ANAJ Czech.

Související články
MSV ve znamení monitorovacích zařízení i výroby plastů

Na naše otázky tentokrát odpovídají Ing. Jakub Červeň Sales Manager firmy 4dot a Ing. Markéta Havlíková marketing a komunikace A.M.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Související články
Düsseldorf pro klíčové hráče oborů drátů a trubek

Nová multifunkční hala pro 10 tisíc lidí, která je letošní novinkou veletrhů wire a Tube, ale i nesčetné zajímavosti z oborů dráty, kabely, trubky a roury. To je příslib veletržního dua wire a Tube.

Průvodce světem technologických inovací

Nejen vynikající příležitostí pro navazování nových či utužování stávajících obchodních vztahů, ale i příhodnou záminkou důležitých společenských setkání. Tím vším je, velmi stručně řečeno, Amper 2020 – největší středoevropská veletržní akce v oborech elektrotechnika, energetika, automatizace, komunikace, osvětlení a zabezpečení. Proběhne ve dnech 17.–20. března 2020 na brněnském výstavišti.

Budoucnost průmyslových technologií objevíte v Brně

Nadcházející 62. Mezinárodní strojírenský veletrh ukáže ještě více z digitalizace průmyslu, přičemž jeho nosným oborem bude tradičně obrábění a tváření. Očekává se návštěva 80 tisíc odborníků z více než 1 600 firem. Veletrh proběhne od 5. do 9. října 2020 na brněnském výstavišti.

MSV ve znamení svařování i zpracování plechů

Na letošním MSV v Brně se setkají i výrobci špičkových zařízení pro svařování a strojů pro zpravování plechů. Na naše otázky odpovídají Taťána Malá, jednatelka společnosti JC-Metal, a Jaroslav Pavlů, majitel firmy Presstechnik.

Nové technologie jako motor inovací - 2. část

Více než 3 000 společností z oboru plastů a kaučuku představí letos v říjnu produkty a řešení pro produktivní a zodpovědný dnešek, zítřek i pozítřek v rámci veletrhu K Düsseldorf.

Nové technologie jako motor inovací

Více než 3 000 společností z oboru plastů a kaučuku představí letos v říjnu produkty a řešení pro produktivní a zodpovědný dnešek, zítřek i pozítřek v rámci veletrhu K Düsseldorf.

Pod dvou letech opět na EMO do Hannoveru

Od 16. do 21. září 2019 se uskuteční 22. ročník největšího světového veletrhu zpracování kovů EMO. Megaakce se koná opět v Německu, které je po Číně a USA třetím největším trhem obráběcích strojů na světě. Veletrhu se účastní téměř 2 100 vystavovatelů ze 47 zemí světa. Z České republiky se očekává účast 28 firem na ploše necelých 1 700 m2. Na minulý veletrh v roce 2017 přijelo do Hannoveru z České republiky přes 2 200 odborníků.

Düsseldorf se chystá na Káčko

K Düsseldorf - tento název je již 67 let symbolem největšího světového setkání v oblasti průmyslu plastů a kaučuku. Každé tři roky se v Düsseldorfu scházejí vystavovatelé a návštěvníci ze všech kontinentů, aby se seznámili s nejnovějšími výsledky vývoje v tomto dynamickém a inovativním průmyslovém odvětví.

Téma budoucnosti: Aditivní výroba

Aditivní výroba je velkým tématem budoucnosti. Klasické výrobní technologie stále více nahrazuje trojrozměrný tisk, který se již dnes úspěšně používá v mnoha náročných průmyslových oborech.

Řezné nástroje v Brně

Mezinárodní strojírenský veletrh v Brně je letos netrpělivě očekáván mimo jiné i zájemci o novinky a trendy v oblasti řezných nástrojů, materiálů a jejich povlaků pro obrábění, stejně jako například v oblasti maziv či řezných kapalin.

Reklama
Předplatné MM

Dostáváte vydání MM Průmyslového spektra občasně zdarma na základě vaší registrace? Nejste ještě členem naší velké strojařské rodiny? Změňte to a staňte se naším stálým čtenářem. 

Proč jsme nejlepší?

  • Autoři článků jsou špičkoví praktici a akademici 
  • Vysoký podíl redakčního obsahu
  • Úzká provázanost printového a on-line obsahu ve špičkové platformě

a mnoho dalších benefitů.

... již 25 let zkušeností s odbornou novinařinou

      Předplatit