Odborně-vzdělávací a zpravodajský portál z oblasti strojírenství a navazujících oborů
Články >> AMB lámalo rekordy
Chcete dostávat MM Průmyslové spektrum ZDARMA až do Vaší schránky? Více informací zde.

AMB lámalo rekordy

V září proběhl ve Stuttgartu letošní nejprestižnější evropský veletrh zaměřený na obrábění kovů – AMB 2018. Letos již byla otevřena nová hala číslo 10, která nese jméno Paul Horn. Výstavní plocha se tím rozšířila na více než 120 tisíc metrů čtverečních a byla také beze zbytku zaplněna. Rekordní rovněž byla nejen účast 1 553 vystavovatelů, ale i 91 016 návštěvníků, z nichž 18 % přicestovalo ze zahraničí – z celkem 83 zemí světa.

Uvedené úspěchy potvrdily záměr veletržní společnosti Messe Stuttgart na další rozšíření výstaviště směrem na západ. V plánu je vybudování dalších parkovacích míst, nové haly číslo 11 a druhého kongresového centra.

Prohlídka exponátů

Na veletrhu byly k vidění nejen obráběcí stroje a nástroje snad všech známých i méně známých značek, ale také měřicí systémy, robotizovaná pracoviště, systémy pro výdej nástrojů, průmyslový software, řídicí systémy apod. Nemyslím, že by se letos konala nějaká revoluce, ale je klidně možné, že některý z vystavovatelů by mne dokázal vyvést z omylu. Pomalu si zvykáme, že mezi exponáty najdeme nějakou ukázku hybridních technologií, výrobci strojů a nástrojů přicházejí se softwarovými řešeními, která posouvají výrobní firmy směrem k vizi Průmyslu 4.0, a nabídka řešení pro digitalizaci a automatizaci se stává samozřejmostí. V expozicích v souladu s dobovými trendy nechyběly příklady robotizované obsluhy strojů a dalších řešení pro bezobslužný provoz.

Prostřednictvím fotografií zveme na krátkou procházku po výstavišti. S dalšími veletržními novinkami se můžete podrobněji seznámit v článcích na str. 64 a 66. Pokud se chystáte navštívit příští ročník veletrhu AMB, budete mít příležitost od 15. do 19. září 2020.
 


Soustružnické centrum CTX beta 800 TC firmy DMG Mori disponující robotickým zakládáním obrobků. Na každém vystaveném stroji byly k vidění cedulky informující o aplikovaných technologických cyklech (předpřipravených programech), jimiž je řídicí systém stroje vybaven.


Společnost Iscar představila v rámci koncepce inteligentního obrábění (IQ) novou řadu nástrojových řešení Logiq. Inovace zahrnují nové geometrie řezání a zajišťovací mechanismy pro stabilní bezobslužné obrábění s vyšší reprodukovatelností.


Multifunkční soustružnické centrum Mazak Integrex i-500 vybavené nejnovějším systémem řízení Mazatrol SmoothX umožňuje obrábění velmi komplexních dílů.


Ukázka technologií laserového navařování a kalení v expozici společnosti WFL


Robotizovaná obsluha drátové řezačky FANUC Robocut alfa-C600iB robotem FANUC CR-7iA

Pavel Marek

pavel.marek@mmspektrum.com

www.messe-stuttgart.de/amb/en

 

Další články

Novinky z veletrhů a výstav
Nástroje pro obrábění / řezné materiály
Obráběcí stroje a technologie

Komentáře

Nebyly nalezeny žádné příspěvky

Sledujte nás na sociálních sítích: