Témata
Reklama

Fórum výrobních manažerů

09. 02. 2022

Jakým způsobem limituje vaši expanzi realita trhu práce v podobě nedostatku odborně vzdělaných lidí? Kolik dlouhodobě nabízených pozic máte neobsazených a ze kterých profesí vám chybí nejvíce zaměstnanců? Co děláte pro to, abyste odborný personál do firmy získávali?

Tento článek je součástí seriálu:
Fórum výrobních průmyslníků
Díly
Roman Dvořák

Je absolventem oboru Strojírenská technologie Fakulty strojní ČVUT v Praze, kde nakonec kombinovanou formu doktorského studia po dlouhých letech nedostudoval (...). V roce 1997 nastoupil do vydavatelství Vogel Publishing na post odborného redaktora vznikajícího strojírenského titulu MM Průmyslové spektrum. V roce 1999 přijal nabídku od německého vlastníka outsourcingovat titul do vlastního vydavatelství. 

Lucie Vehovská
obchodní ředitelka a spolumajitelka,
Strojírna Vehovský

Můžeme si koupit multifunkční obráběcí stroje, investovat do digitalizace, ale bez kvalitních lidských zdrojů se stejně neobejdeme. Jsme rodinná firma a vždy jsme si mysleli, že budeme dávat práci lidem z našeho nejbližšího okolí. Realita nám však otevřela oči. Největší problém máme klasicky s pozicí obsluhy CNC stroje. Loňský podzim byl už kritický. Zakázky se jen hrnuly a my jsme chodili odpoledne po dílně, kde bylo téměř ticho. Skrz masivní náborovou kampaň a notnou dávku štěstí jsme situaci prozatím vyřešili. Přijali jsme devět nových pracovníků. Nejefektivnější je lidské slovo a doporučení. Sám od sebe se nehlásí téměř nikdo. Snad největším oříškem je pak pracovníky udržet a zamezit fluktuaci. Spolupracujeme s místní střední školou, máme zajímavý systém stipendií a angažujeme se v aktivitách, které mají za cíl již děti v mateřských školách směrovat do strojírenství. Velmi si vážíme každého člověka, který je s námi dlouhodobě na jedné lodi.


Milan Kalivoda
generální ředitel
Ideal Trade Service

Naším limitem, stejně jako jiných úspěšných společností, jsou samozřejmě kvalitní odborně vzdělaní pracovníci. Naprosto klíčoví jsou pro nás technologové, programátoři, servisní technici, svářeči, projektoví manažeři s obecným technickým přehledem, specialisté v našich oborech atd. Cílovou skupinou, kterou hledáme, jsou lidé, kteří prostě chtějí… Snažíme se nejen pomocí benefitů, ale především osobním a lidským přístupem provádět nábor nových kolegů vlastně nepřetržitě. Není to jednoduché a začátek všeho vnímáme již u mladých talentů na odborných školách. Nabízíme praxi v laboratoři, elektrodílně, provádíme řadu odborných školení, plánujeme den otevřených dveří. Jsme si vědomi, že je důležité nejen nové kolegy získat, ale i si je udržet, a v tomto nám velmi pomáhá atmosféra a „chemie“ našeho týmu, který nám umožňuje naše limity posouvat a překračovat.


Radovan Karas
jednatel, Flow Tech

Téma dne, spíše téma roku, nebo let následujících? Nedostatek odborníků, nedostatek lidí se zápalem, nedostatek řemeslníků. Naši firmu nyní limituje zejména deficit inženýrů s elektrotechnickým, mechatronickým a robotickým vzděláním. Tím je velmi zpomalen rozvoj nové sekce automatizace a s tím spojených řešení. Ale obecně vzato, ve Zlíně je nyní obtížné sehnat i dobrého zámečníka. Připravujeme projektově několik nových oblastí, pracujeme na pilotních projektech a nových lidí se zanícením pro nové věci bude třeba. Jak lidi získat? Pracujeme na zlepšení podmínek a na budování správné firemní kultury, hledáme možnosti, jak nové lidi zaujmout. Máme novým zájemcům co nabídnout.


Jan Rýdl ml.
generální ředitel a člen správní rady, TOS Varnsdorf

Pro plnění našich cílů není v současné chvíli nedostatek kvalifikovaných pracovníků limitujícím faktorem. Vděčíme především námi založené, soukromé střední průmyslové škole, která nám každoročně generuje dostatek absolventů s odpovídajícími znalostmi a dovednostmi, jež získávají při odborné praxi přímo u nás ve firmě. Jedná se především o technické obory, jako je strojní mechanik, obráběč kovů, elektromechanik či mechatronik. Jiná situace je ale například u naší dceřiné společnosti Metalurgie Rumburk, která se zabývá slévárenskou činností. Zde je zásadním problémem to, že obory pro slévárenství se v České republice téměř nikde nevyučují. Chybí nám zde 15 až 20 pracovníků s odpovídajícím vzděláním. Proto jsme do programu naší SPŠ od roku 2021 zařadili nový učební obor Slévač.


Václav Šubrta
generální ředitel, Wikov Sázavan

Vzhledem k našemu zaměření a malosériové přesné výrobě poptáváme zkušené odborné pracovníky do výroby a na technické profese. I přes výrazný nárůst mezd nejsme zatím úspěšní a nedostatek pracovníků zásadně omezuje nejen další růst, ale i schopnost dodávat současné zakázky. Zaměstnáváme na 100 lidí a momentálně hledáme přibližně 10 nových kolegů. Mimo operátory a seřizovače CNC strojů máme problém s náhradou zkušených fachmanů na konvenčních strojích, kteří již odcházejí do penze a pro chod naší firmy jsou nepostradatelní. Abychom odborný personál získali, masivně inzerujeme přes všechny možné náborové kanály a nabízíme nadstandardní pracovní podmínky a benefity. Snažíme se také zaujmout mladé potenciální kolegy, spolupracujeme s odbornými školami, poskytujeme stipendijní programy a podporujeme talenty.


Související články
Fórum výrobních manažerů

Jakým způsobem se projevuje navýšení energetických a materiálových vstupů v ekonomice vaší firmy? Daří se vám tento fakt promítat do cen vašich produktů? Je tato situace pro vás střednědobě udržitelná a jak by se podle vás měl stát v takových případech zachovat?

MM Podcast: Glosa - Hra o energii o třech dějstvích

Mysleme na to, že Evropa je nyní blíže okamžiku bodu zvratu, protože již několik let trvající trend postupného poklesu konkurenceschopnosti tohoto regionu se dostane do ještě strmější trajektorie. Toto obrovské riziko zde reálně hrozí, a pokud na něj nebudeme reagovat a věnovat se jeho řešení, hrozí nám obrovské sociální problémy, které jsme zde za posledních několik desetiletí neřešili. A válka na Ukrajině, která není jeho prvotní příčinou, tento trend dále eskaluje.

Fórum výrobních manažerů

Je migrační vlna ukrajinského obyvatelstva, která je důsledkem neskutečné tragédie válečného konfliktu, případným řešením vašeho nedostatku jak odborného, tak i běžného pracovního personálu? Pokud ano, činíte již konkrétní kroky v jeho případném náboru, zaškolení? Jedná se dle vás o stabilní pracovní sílu, nebo lze očekávat po skončení konfliktu její návrat domů?

Související články
MM Podcast: Glosa - S koulí u nohy

Leží, sotva se hýbe, vzdychá, heká a je na umření. Vtipy o rýmičce, „smrtelné“ mužské chorobě, se staly koloritem témat ženských diskuzí, když jejich metrákového pořízka, který je za běžných okolností pevný jako skála a odvážný jako lev, skolí ucpaný nos a škrábání v krku. Covidové trable posledních dvou let v porovnání se současným střemhlavým pádem evropské ekonomiky do recese jsou onou banální rýmičkou, která se v době propuknutí zdála býti tím nejhorším, co nás mohlo v našich životech potkat.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Související články
Názorové fórum odborníků

V průběhu dalších let může dojít k vyčerpání světových zásob wolframu a kobaltu, tedy klíčových materiálů pro výrobu řezných nástrojů. Možná řešení mohou být zvýšení recyklace obsažených kritických kovů, náhrada některého z obsažených kritických kovů či design zcela nového materiálu bez obsahu těchto kritických kovů.

Jakým směrem se podle vás budou ubírat řešení nedostatku těchto kovů? Nabízí vaše společnost již dnes nějaké možnosti?

MM Podcast: Glosa - Green Deal je mrtev, ať žije Green Deal!

V rámci tzv. Zelené dohody přijala Evropská komise návrhy na uzpůsobení své politiky v otázkách klimatu, energetiky, dopravy a zdanění, tak aby se státy mohly podílet na snižování emisí skleníkových plynů do roku 2030 alespoň o 55 % ve srovnání s rokem 1990. Komise plánovala do roku 2050 vytvořit z Evropy první klimaticky neutrální kontinent. Vše ale bylo postaveno na dodávkách ruského plynu. S ohledem na eskalaci studené války a nestabilitu dodávek ropy a zemního plynu na Green Deal ve stávající podobě zapomeňme. Vracíme se k pálení uhlí, mazutu a kdoví čeho ještě...

Názorové fórum odborníků

Využití laserů v průmyslu a logistice se neustále rozšiřuje. Je možné jimi například řezat, značit, navařovat, měřit, skenovat a mnoho dalšího.
K jaké činnosti využívá lasery ve výrobě vaše společnost? Případně, jaká laserová řešení nabízíte svým zákazníkům?

Fórum výrobních manažerů

Jakými kroky máme podle vás šanci zlepšit konkurenceschopnost České republiky na světových trzích? Které konkrétní bariéry shledáváte jako zásadní v tlumení rozvoje podnikání, a to jak ze strany státu, tak i „zažitých“ firemních zvyklostí a kultury?

Názorové fórum odborníků

V tomto vydání MM Průmyslového spektra se věnujeme mimo jiné tématu inovace v technologii zpracování plechů a profilů. Proto jsme s anketní otázkou oslovili zástupce výrobců a dovozců této komodity.
V dnešní době zaznamenáváme zvýšený tlak na zvyšování efektivity výroby. Jaké inovace v technologiích zpracování plechů a profilů nabízíte, aby vaši zákazníci mohli dosáhnout kýženého snížení výrobních nákladů?

MM Podcast: Glosa - Inovačních lídrů zašlá sláva

Většina ze stovky největších společností pochází z USA. Sídlo jich tam má na 60 a na celkové tržní kapitalizaci se podílí dvěma třetinami. Následuje 14 čínských společností, na které jsme se ještě nedávno dívali skrz prsty a viděli jsme v nich především plagiátory. To klíčové nám v naší neohroženosti a neomalenosti unikalo. A jakou v tom všem hraje roli Německo, Francie, Švýcarsko… potažmo celá Evropa? Hádejte. Odpověď je bohužel nasnadě. Nejhodnotnější evropské firmy, které byste spočítali na prstech jedné ruky, jsou spíše ze segmentu módy a luxusního zboží, nikoliv technologií.

Fórum výrobních manažerů

Jak v celkovém kontextu současné doby hodnotíte z hlediska fungování a výsledků vaší firmy právě končící letošní rok a s jakými očekáváními vstupujete do roku příštího?

MM Podcast: Glosa - Jak se upekl dort (Národního plánu obnovy)

Národní plán obnovy ČR a jeho objem 191 mld. Dokážeme jej skutečně využít? Na Slovensku kolem premiéra Krečmara vzniká poradní tým odborníků, které do tohoto postu neuvedla politická loajalita, jak tomu bývá u nás, ale skutečné zkušenosti globálního charakteru např. s vlastním podnikáním a zaváděním inovací do praxe. Mají jasno, co budoucí průmysl pro nakopnutí země potřebuje. Žádný politický populismus, žádné zpátečnické názory. 

Abeceda komunikace
(nejenom) pro strojaře,
Část 6. Jak nemluvit s vedením

V rámci našeho seriálu komunikačních dovedností jsme se v předchozích dvou částech zabývali aspekty přijímacího pohovoru, čeho se vyvarovat, a na co se naopak zaměřit. Nyní bychom vám rádi nabídli doporučení, jak si získat sympatie v komunikaci se svým nadřízeným nebo nadřízenou.

MM Podcast: Glosa - Podvrtnutý kotník českého Honzy

Dostali jsme se do slepé uličky. Inflační spirála roztočila míru požadavků na valorizaci mezd v komerční sféře, která bohužel aktuálně při snižování subdodavatelských marží není možná. To vše je přikrmováno neustálým zvyšováním platů ve státní správě na úkor většího zadlužování státu v době krize. Kdo by měl v komerční sféře v pozici řádného hospodáře odvahu na takovéto populistické činy? 

Reklama
Předplatné MM

Dostáváte vydání MM Průmyslového spektra občasně zdarma na základě vaší registrace? Nejste ještě členem naší velké strojařské rodiny? Změňte to a staňte se naším stálým čtenářem. 

Proč jsme nejlepší?

  • Autoři článků jsou špičkoví praktici a akademici 
  • Vysoký podíl redakčního obsahu
  • Úzká provázanost printového a on-line obsahu ve špičkové platformě

a mnoho dalších benefitů.

... již 25 let zkušeností s odbornou novinařinou

      Předplatit